Sadece boşanma avukatı arıyorsanız, belli ki boşanma davası sürecini profesyonelce yöneterek, mümkün olan en kısa sürede sonuçlandıracak konusunda tecrübeli bir boşanma davası avukatı ihtiyacı içindesiniz. İşte tam da bu taleplere cevap verecek şekilde, ilgi, bilgi ve tecrübe esaslı, çözüm odaklı iş anlayışıyla her geçen gün meslek hayatında dikkat çeken İkra Hukuk Bürosu, insanı merkeze alan hizmet anlayışıyla da kendisini geliştirmeye devam etmektedir.

Sadece Boşanma Avukatı | Boşanma Davası Avukatı | İKRA HUKUK

Sadece Boşanma Avukatı | Boşanma Davası Avukatı | İKRA HUKUK

Aile hukuku davaları kapsamında yer alan boşanma hukuku davaları, anlaşmalı boşanma davaları, çekişmeli boşanma davaları, tanıma tenfiz davaları, eşin terki sebebiyle boşanma davası, fiili ayrılık sebebiyle boşanma davası, zina sebebiyle boşanma davası, suç işleme sebebiyle boşanma davaları, akıl hastalığı nedeniyle boşanma davaları, velayet davaları, babalık davaları, nafaka davaları, tazminat davaları, iştirak nafakası, yoksulluk nafakası davaları, nafakanın artırılması davaları, mal paylaşımı davaları, evlilik ve mal belirleme sözleşmeleri ile ilgili hukuki konularda profesyonel danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermekteyiz.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Medeni Kanuna göre, eşlerin boşanma davası için birlikte başvurması ya da bir eşin diğerinin açtığı boşanma davasınıı kabul etmesi halinde anlaşmalı boşanma davası söz konusu olmaktadır. Bu durumda evlilik birliği temelinden sarsılmış kabul edildiği için hakim ayrıca daha fazla araştırma yapma durumunda kalmadan kısa yoldan, boşanmanın mali sonuçlarını ve varsa çocukların durumunun nasıl düzenleneceğini içeren bir boşanma protokolü hazırlanmasına geçilir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davaları, adından da anlaşılacağı gibi çok daha uzun sürebilecek sıkıntılı boşanma süreçleridir. Eşlerden birinin boşanmak istemediği veya boşanma ayrıntıları konusunda anlaşamadıkları durumlarda çekişmeli boşanma davası süreci başlar. Dava süresince boşanmak isteğinde olan taraf, evliliklerinin artık çekilmez bir hal aldığını ve davasında savunarak sunduğu boşanma sebeplerini mahkemede ispat etmesi ve hakimi ikna etmesi gerekir. Çekişmeli boşanma davaları, anlaşmalı boşanma davaları ile kıyaslandığında daha uzun sürelerde sonuçlanırlar. Boşanma avukatı tarafından iyi hazırlanıp iyi takip edilen çekişmeli boşanma davaları 1 yıl içinde sonuçlanabildiği gibi, davanın gerektiği gibi iyi takip edilmemesi durumlarında da boşanma davası süresi 4 yıla kadar uzayabilir.

Boşanma Avukatı | Boşanma Avukatlığı

Kadıköy Boşanma Avukatı, Üsküdar Boşanma Avukatı, Beyoğlu Boşanma Avukatı, Ümraniye Boşanma Avukatı, Tuzla Boşanma Avukatı, Şişli Boşanma Avukatı, Maltepe Boşanma Avukatı, Kartal Boşanma Avukatı, Zeytinburnu Boşanma Avukatı, Adalar Boşanma Avukatı, Pendik Boşanma Avukatı, Sancaktepe Boşanma Avukatı, Sarıyer Boşanma Avukatı,  Boşanma Avukatı, Ataşehir Boşanma Avukatı, Avcılar Boşanma Avukatı, Bağcılar Boşanma Avukatı, Bahçelievler Boşanma Avukatı, Bakırköy Boşanma Avukatı, Başakşehir Boşanma Avukatı, Bayrampaşa Boşanma Avukatı, Beşiktaş Boşanma Avukatı, Büyükçekmece Boşanma Avukatı, Çatalca Boşanma Avukatı, Çekmeköy Boşanma Avukatı, Esenler Boşanma Avukatı, Esenyurt Boşanma Avukatı, Eyüpsultan Boşanma Avukatı, Fatih Boşanma Avukatı, Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatı, Güngören Boşanma Avukatı, Kağıthane Boşanma Avukatı, Küçükçekmece Boşanma Avukatı, Şile Boşanma Avukatı, Silivri Boşanma Avukatı, Sultanbeyli Boşanma Avukatı, Sultangazi Boşanma Avukatı, Beykoz Boşanma Avukatı, Beylikdüzü Boşanma Avukatı.

Whatsapp Ara Tıkla Ara