Aile hukuku avukatı olarak aileye ilişkin her türlü hukuki konuda danışmanlık ve boşanma avukatlığı hizmetleri vermekteyiz.

Aile Hukuku Avukatı – Boşanma Davaları – Boşanma Avukatı

Boşanma davaları

Türk Medeni Kanunu’nda boşanma sebepleri özel boşanma sebepleri ve genel boşanma sebepleri olarak iki başlık altında düzenlenmiştir. Detaylar için lütfen yazıyı okuyunuz.

Nesebin reddi (Soybağının reddi) davaları

Nesebin reddi davaları; yazımızda da belirtildiği gibi, taraflardan birinin dava veya doğum sırasındaki yerleşim yerinde bulunan aile mahkemesinde açılır.

Evlat edinme ile ilgili davalar

Bir çocuğun evlat edinilebilmesi için, evlat edinmek isteyen tarafından bir yıl süreyle bakılıp eğitilmiş olması gerekir.

Babalık davaları

Babalık davaları anne veya çocuk tarafından açılabilen davalardır. Kanun, babalık davası açma hakkını anneye ve çocuğa vermiştir.

Mal rejimleri ile ilgili davalar

Boşanma sonrası mal paylaşım davaları adından da anlaşılacağı gibi ancak evlilik birliğinin tasfiyesiyle mümkün olur.

Eşya iadesi davası

Evlenme sırasında kadına armağan edilen ziynet eşyaları kim tarafından takılırsa takılsın kadınına bağışlanmış sayıldığından iadesi istenemez.

Nişanın bozulmasından doğan davalar

Nişan sözleşmesinin bozulması sebebi olarak evlenme, ölüm, gaiplik, evlenmenin mümkün olmaması ve başlangıçta üzerinde anlaşmaya varılmış, ileride oluşabilecek bozucu şartların gerçekleşmesi gibi nedenler gösterilebilir.

Tanıma – tenfiz davaları

Bir mahkeme kararı ancak verildiği ülke sınırları içerisinde hüküm ifade eder. Bu sebeple yabancı bir mahkeme kararının sahip olduğu kesin hükmün ülkemiz hukuku tarafından da kesin bir mahkeme hükmü olarak kabul edilmesine “tanıma” denir.”

Nafaka, nafaka artırma veya iptali ile ilgili davaları

Nafaka, boşanma davası süresince veya boşanma davası sonuçlandıktan sonra maddi sıkıntı yaşayacak veya yaşayan tarafın talep ettiğinde bağlanan ve karşı taraftan düzenli alacağı paradır.”

Velayet davaları

Velayet davaları için temel hareket noktası çocuğun menfaatlerinin korunarak maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanacağı uygun bir ortamda yaşamasını sağlamaktır. Boşanma sonunda ayrılık gerçekleştiğinde hakim velayeti uygun gördüğü eşlerden birine verebilir.

Yukarıda sözü geçen ve başlıklarına tıklandığında detaylı anlatılan aile hukuku konularında Aile Hukuku Avukatı olarak müvekkillerimize gerekli tüm hukuki desteği sağlayarak rasyonel hizmet vermekteyiz.

Boşanma avukatı ve diğer avukatlık hizmetleri için lütfen ana sayfamızı ziyaret ediniz.

Boşanma Avukatı | Boşanma Avukatlığı

Çekmeköy Boşanma Avukatı, Esenler Boşanma Avukatı, Esenyurt Boşanma Avukatı, Eyüpsultan Boşanma Avukatı, Fatih Boşanma Avukatı, Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatı, Güngören Boşanma Avukatı, Kadıköy Boşanma Avukatı, Kağıthane Boşanma Avukatı, Kartal Boşanma Avukatı, Küçükçekmece Boşanma Avukatı, Maltepe Boşanma Avukatı, Pendik Boşanma Avukatı, Sancaktepe Boşanma Avukatı, Adalar Boşanma Avukatı, Arnavutköy Boşanma Avukatı, Ataşehir Boşanma Avukatı, Avcılar Boşanma Avukatı, Bağcılar Boşanma Avukatı, Bahçelievler Boşanma Avukatı, Bakırköy Boşanma Avukatı, Başakşehir Boşanma Avukatı, Bayrampaşa Boşanma Avukatı, Beşiktaş Boşanma Avukatı, Beykoz Boşanma Avukatı, Beylikdüzü Boşanma Avukatı, Beyoğlu Boşanma Avukatı, Büyükçekmece Boşanma Avukatı, Çatalca Boşanma Avukatı, Sarıyer Boşanma Avukatı, Şile Boşanma Avukatı, Silivri Boşanma Avukatı, Şişli Boşanma Avukatı, Sultanbeyli Boşanma Avukatı, Sultangazi Boşanma Avukatı, Tuzla Boşanma Avukatı, Ümraniye Boşanma Avukatı, Üsküdar Boşanma Avukatı, Zeytinburnu Boşanma Avukatı.

Whatsapp Ara Tıkla Ara